საშუალო წლიური ტემპერატურაა 27.1 °C
აბსოლუტური მაქსიმალური ტემპერატურა: 41.4 °C
აბსოლუტური მინიმალური ტემპერატურა: 14.2 °C
მზიანი დღეების რაოდენობა: 174 days
წვიმიანი დღეების რაოდენობა: 191 days
ნახეთ Mon Taing-ის დეტალური ონლაინ რუკა
* Mon Taing Myanmar-ის ამინდის მონაცემები ეფუძნება 2026 წლის კლიმატის დაკვირვებებს
| იან | თებ | მარ | აპრ | მაი | ივნ | ივლ | აგვ | სექ | ოქ | ნოე | დეკ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| აბსოლუტური მაქსიმალური ტემპერატურა (°C) | 33.5 | 35.3 | 37.9 | 41.4 | 39.8 | 36.4 | 36.5 | 34.7 | 33.7 | 32.9 | 32.3 | 31.3 |
| საშუალო დღის ტემპერატურა (°C) | 30.1 | 32.8 | 35.9 | 38.7 | 36.2 | 33.4 | 33.8 | 31.9 | 31.3 | 30.6 | 29.7 | 29.5 |
| საშუალო ტემპერატურა (°C) | 23.2 | 25.5 | 28.7 | 31.8 | 30.5 | 28.0 | 28.4 | 27.1 | 26.6 | 26.1 | 25.1 | 24.1 |
| საშუალო ღამის ტემპერატურა (°C) | 16.7 | 18.4 | 21.7 | 25.1 | 25.7 | 24.3 | 24.6 | 23.9 | 23.8 | 22.9 | 21.2 | 19.4 |
| აბსოლუტური მინიმალური ტემპერატურა (°C) | 14.2 | 15.6 | 19.8 | 22.1 | 22.2 | 23.2 | 23.7 | 23.3 | 22.9 | 21.3 | 19.1 | 17.2 |
| იან | თებ | მარ | აპრ | მაი | ივნ | ივლ | აგვ | სექ | ოქ | ნოე | დეკ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| დღის სინათლის მაქსიმალური ხანგრძლივობა (სთ) | 11.0 | 11.0 | 12.0 | 12.0 | 13.0 | 13.0 | 13.0 | 13.0 | 12.0 | 11.0 | 11.0 | 10.0 |
| დღის სინათლის საშუალო ხანგრძლივობა (სთ) | 11.0 | 11.5 | 12.0 | 12.6 | 13.1 | 13.4 | 13.3 | 12.8 | 12.3 | 11.7 | 11.2 | 10.9 |
| დღის სინათლის მინიმალური ხანგრძლივობა (სთ) | 10.0 | 11.0 | 11.0 | 12.0 | 12.0 | 13.0 | 13.0 | 12.0 | 11.0 | 11.0 | 10.0 | 10.0 |
| მზიანი დღის საშუალო ხანგრძლივობა (სთ) | 10.1 | 10.2 | 10.2 | 10.9 | 10.5 | 9.4 | 9.6 | 8.2 | 7.5 | 9.5 | 9.3 | 9.7 |
| ნალექი (მმ) | 0 | 5 | 0 | 0 | 101 | 133 | 94 | 177 | 381 | 169 | 34 | 12 |
| მზიანი დღეები | 31 | 25 | 30 | 29 | 15 | 2 | 1 | 0 | 0 | 6 | 17 | 18 |
| წვიმიანი დღეები | 0 | 3 | 1 | 1 | 16 | 28 | 30 | 31 | 30 | 25 | 13 | 13 |
| თოვლიანი დღეები | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mon Taing-ში ნალექის ყველაზე დიდი რაოდენობა არის