საშუალო წლიური ტემპერატურაა 12.3 °C
აბსოლუტური მაქსიმალური ტემპერატურა: 39.7 °C
აბსოლუტური მინიმალური ტემპერატურა: -17.4 °C
მზიანი დღეების რაოდენობა: 230 days
წვიმიანი დღეების რაოდენობა: 124 days
თოვლიანი დღეების რაოდენობა: 11 days
ნახეთ Örenşar-ის დეტალური ონლაინ რუკა
* Örenşar Turkey-ის ამინდის მონაცემები ეფუძნება 2026 წლის კლიმატის დაკვირვებებს
| იან | თებ | მარ | აპრ | მაი | ივნ | ივლ | აგვ | სექ | ოქ | ნოე | დეკ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| აბსოლუტური მაქსიმალური ტემპერატურა (°C) | 14.0 | 17.5 | 18.7 | 24.5 | 27.1 | 30.5 | 36.6 | 39.7 | 34.0 | 24.4 | 23.1 | 16.6 |
| საშუალო დღის ტემპერატურა (°C) | 7.9 | 3.7 | 13.3 | 16.1 | 20.7 | 24.4 | 29.9 | 33.8 | 26.7 | 21.1 | 16.0 | 11.3 |
| საშუალო ტემპერატურა (°C) | 1.8 | -1.6 | 7.6 | 10.3 | 14.5 | 18.3 | 22.2 | 25.8 | 19.0 | 14.1 | 9.7 | 5.2 |
| საშუალო ღამის ტემპერატურა (°C) | -2.4 | -6.8 | 2.2 | 4.7 | 8.2 | 12.6 | 14.1 | 17.6 | 11.8 | 7.8 | 4.1 | 0.4 |
| აბსოლუტური მინიმალური ტემპერატურა (°C) | -6.0 | -17.4 | -8.0 | -4.1 | 2.0 | 8.8 | 9.4 | 13.7 | 7.6 | 3.7 | -5.2 | -5.8 |
| იან | თებ | მარ | აპრ | მაი | ივნ | ივლ | აგვ | სექ | ოქ | ნოე | დეკ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| დღის სინათლის მაქსიმალური ხანგრძლივობა (სთ) | 10.0 | 11.0 | 12.0 | 13.0 | 14.0 | 14.0 | 14.0 | 14.0 | 13.0 | 11.0 | 10.0 | 9.0 |
| დღის სინათლის საშუალო ხანგრძლივობა (სთ) | 9.8 | 10.8 | 12.0 | 13.2 | 14.3 | 14.8 | 14.6 | 13.6 | 12.4 | 11.2 | 10.1 | 9.5 |
| დღის სინათლის მინიმალური ხანგრძლივობა (სთ) | 9.0 | 10.0 | 11.0 | 12.0 | 13.0 | 14.0 | 14.0 | 13.0 | 11.0 | 10.0 | 9.0 | 9.0 |
| მზიანი დღის საშუალო ხანგრძლივობა (სთ) | 8.0 | 7.8 | 8.0 | 9.4 | 11.7 | 11.9 | 13.4 | 12.4 | 11.2 | 9.4 | 7.9 | 6.8 |
| ნალექი (მმ) | 32 | 37 | 102 | 112 | 56 | 105 | 9 | 7 | 2 | 36 | 35 | 29 |
| მზიანი დღეები | 24 | 18 | 9 | 6 | 13 | 10 | 28 | 29 | 29 | 24 | 19 | 21 |
| წვიმიანი დღეები | 7 | 2 | 20 | 23 | 18 | 20 | 3 | 2 | 1 | 7 | 11 | 10 |
| თოვლიანი დღეები | 0 | 8 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Örenşar-ის მოსანახულებლად საუკეთესო დრო, ყველაზე მზიან თვეებში:
Örenşar-ში ნალექის ყველაზე დიდი რაოდენობა არის